Strašidelné příběhy
Strašidelný dům Winchesterů
Březen 1, 2016
6

 

Dům Winchesterů se nachází v Kalifornii v městečku San Jose. Je to obrovský komplex o 160 pokojích, který byl vystaven před více než 100 lety. Komplex nechala vybudovat Sarah Winchesterová, která se za mlada provdala za bohatého Williama Winchestra. Jestli je vám povědomý název Winchestrovka, tak za vynálezem této slavné pušky stál právě Williamův děda. Jejich pušky byly v té době velmi oblíbené a její výrobou si rodina přišla na velmi vysoké jmění.

Po čase se ale začaly dít v rodině divné věci a došlo k několika záhadným úmrtím. Sarah přišla nejen o svoji dceru ale i o manžela, s čímž se velmi těžce vyrovnávala. Tragédie, ke kterým v rodině docházelo vzbudilo u Sarah dojem, že rod Winchesterů pronásleduje prokletí. Šla tedy vyhledat pomoc u spiritualistů. Od jednoho média v Bostnu se dozvěděla, že rodina je prokletá a pronásledovaná duchy zemřelých, kteří zemřeli vinou Winchestrovky. Poradil ji že by se měla odstěhovat na západ a vystavět tam pro všechny oběti obrovský dům. Řekl ji že dokud se dům nedostaví, tak nezemře.

Sarah teda uposlechla jeho rad a odstěhovala se do Kalifornie, kde začala budovat obrovský komplex. Stavba trvala 38 let, kdy se dům neustále dostavoval a předělával. Z domu se stalo nakonec obrovské bludiště se schody, které nikam nevedly, s tajnými chodbami, slepými uličkami, výstupy do stropů a propadlišti a jinými zvláštnostmi. Byl navržen tak, aby ochránil rodinu před lstivými duchy. Sarah pořádala v jednom salónku seance s dobrými duchy, při které od nich dostávala rady, jak má dům navrhnout aby ji lépe uchránil. Často se tak dům přestavoval podle nových návrhů, které si Sarah sama připravovala. 

Stavba se dokončila až roku 1922, kdy majitelka zemřela přirozenou smrtí při spánku. Zanechala po sobě obrovský majetek a dostavěný tajuplný dům, který dnes slouží jako turistická atrakce. Dům Winchesterů je vyhledávaný hlavně lidmi zajímající se o paranormální jevy, protože uvnitř bylo pořízeno mnoho videí a fotek zachycující duchy a podivné zvuky. Ačkoliv některé zvuky by se daly vysvětlit i faktem, že dům stojí v oblasti s častým výskytem slabých zemětřesení. 

 

Zanech komentář

6 Komentáře do "Strašidelný dům Winchesterů"


Seřadit podle:   Nejnovější | Nejstarší | Nejlépe hodnocený
Host
Armin
6 roků 3 měsíců před

Nikoli spiritualisté ( františkánské obrodné hnutí 14.století ), ale spiritisté..

Host
Ondra
6 roků 3 měsíců před

To městečko San Jose má téměř stejně obyvatel jako Praha.

Host
Adéla
2 roků 9 měsíců před

No a co

Host
Tereza
5 roků 23 dnů před

Tleskám. Převyprávět horor umí fakt každej. Je to horor Winchestrovo sídlo démonů.

Host
Anonym
5 roků 4 dnů před

Hádám, že tady se Stephen King inspiroval pro dílo Dům v růžích…

Host
Miroslav
3 roků 6 měsíců před

U Kalašnikovů v baráků to teda musí vypadat!

wpDiscuz