Prašivec
Březen 1, 2016
0

Tam, kde je hodně hadů – vyprávělo se ve východních Čechách – konávají hadi své reje a je nebezpečno potkat hadí procesí. Hadi se plazí ve velkých propletencích a mezi nimi syčí i hadí král. 

Prašivec byl starým hadím králem, s dvěmi křídly a krásnou zlato, modro-zelenou barvou zářící už do dálky. Avšak takhle se prašivec obyčejně nenarodil. Původně to byl normální had, který když zestárl, uchýlil se do skrýše, kde začal tloustnout a také měnit barvu z nezáživné šedé na zlatou. Za hlavou mu mezitím narostly křídla s kterými se pak po sto letech mohl konečně vznést do vzduchu. 

Pro své létání si prašivec vybíral zvláště noci, protože právě ve tmě nejvíc mohla vyniknout jeho krása. Vzhledem k tomu, že za sebou při letu zanechával ohnivý pruh a jiskry byl jaksi nepřehlédnutelný. Prašivec také vynikal svou schopností chrlit oheň, ta však nebyla ve světě lidí moc vítaná. Lidé totiž při jeho spatření v nejbližším okolí mohli očekávat požár. Prašivec měl ohěň rád a tak ho moc netrápilo, když při svém přistání něco zapálil. 
Občas ho můžeme zahlédnout i v dnešní době, akorát lidé tomuto záhadnému světelnému jevu říkají padající hvězda nebo meteorit místo toho, aby přiznali, že to byl prašivec. 

Zanech komentář

Buď první kdo komentuje!


wpDiscuz