Meluzína
Březen 1, 2016
0

Žádná vodní panna, ale meluzína, která je zodpovědná za naříkání v našich komínech, má tuto podobu s rybím ocasem. Vznikla z jednoho starého příběhu o mořské panně…

Příběh meluzíny

Žila kdysi neuvěřitelně sličná panna Meluzína. Její matkou byla mořská panna a pro ten původ byla luzná Meluzína stižena údělem proměnit se ve vodní pannu, kdykoli se koupala. 

Když se provdala za jistého sličného prince, slíbila mu, že ho bude povždy milovat, ale jednu prosbu měla – aby po ní v některých dnech nepátral. 

Princ jí sliboval hory doly a své slovo léta plnil. Jeho duši však hryzla zvědavost, kam se vždy jeho paní vytratí a kde mešká. 

Napadaly ho podivné věci až jednou neodolal, šel své paní po stopě jako neochvějný ohař, a tak překvapil svou líbeznou choť v lázni. 

Ke své hrůze však zjistil, že není ženou jako jiné ženy, ale mořskou panu s rybím ocasem. Meluzína zanaříkala, vyskočila z okna, vznesla se do povětří, několikrát obletěla zámek a za strašného nářku a kvílení zmizela v oblacích. 

Od těch dob se prý objevovala na cimbuří toho zámku, kdykoli měl někdo z rodu jejího manžela zemřít a nářkem věštila smrt.

 

Zanech komentář

Buď první kdo komentuje!


wpDiscuz