Bubáci
Expedice za severskými bubáky
Březen 1, 2016
0

Před časem jsme se vypravili na dobrodružnou bubákovou expedici za polární kruh. Konkrétně do studeného Finska. Finsko hlavně tedy jeho severní část je totiž od pradávná považována za kraj čarodějů, kouzel a magických bytostí. V zimně se celý kraj ponoří do tmy a několik měsíců neuvidíte slunce. V tomto ponurém období polární zimy se dějí ty nejneuvěřitelnější a nejstrašidelnější věci.

Barevné světla a mračna se kroutí na obloze jako dlouhatánský had (podívejte se na video, které se pustí po kliknutí na obrázek). Obři trolové, kteří se občas zatoulají ze sousedního Norska lámou silné ledy na jezerech. K životu se probouzejí i bludné balvany, které se za tmy kutálejí krajem a chudáka, který by se jim připletl do cesty nemilosrdně zavalí.

Ne jen během polární zimy můžeme ve Fisku narazit na bubáky. Díky řídkému osídlení a toleranci místních obyvatel tu během staletí našla své útočiště spousta strašidel a bubáků. Jeden příklad za všechny – Santa Claus. Přestože jde dnes o typicky americké strašidlo, trvalé bydliště má právě ve Finsku za polárním kruhem. O tom jak jsme se vydali do Laponska za Santa Clausem povím někdy jindy. Teď jsem pro vás připravila články o méně známých Finských bubácích a další ještě přibydou.

Zanech komentář

Buď první kdo komentuje!


wpDiscuz