Bazilišek
Únor 29, 2016
0

Toto stvoření bylo velmi nebezpečné pro všechny živáčky. Jeho smrtícímu pohledu neunikl skoro nikdo. Naštěstí se vyskytovalo velmi ojediněle a rodilo se jen jednou za sedm let z kohoutího vejce, které navíc musela vysedět jedovatá ropucha.

Vzhled

Měl několik ztvárnění. Byl popisován jako drak se zobákem a čtyřmi kohoutími nohami. Jinde zase vypadal jako spojení hada s kohoutem nebo pouze jako obrovský had se světlou skvrnou tvaru korunky na hlavě. Avšak v jednom se všechny popisy shodují, v jeho vraždícím pohledu.

bazilisekNew2Pod vlivem jeho pronikavého pohledu, oběť ihned znehybněla a zkameněla, pak byl její osud zpečetěn. Jedině kohout dokázal kdy baziliška vyplašit svým zakokrháním.

Bazilišek zelený

Baziliška dneska najdete i v encyklopedii zvířat. Má však podobu malé neškodné ještěrky, která se živí hmyzem. I tak na ní můžete spatřit několik podobných znaků s jejím předchůdcem. Například její dlouhý ocas, zelená barva a vysoký kohoutí hřeben na hlavě. Sice nemá křídla a nedokáže lítat, ale zato dokáže pěkně rychle utíkat po zadních nohou když jí hrozí nebezpečí.

Zanech komentář

Buď první kdo komentuje!


wpDiscuz